Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

5 rad, na které byste neměli zapomenout při výběru tmavé barvy do interiéru: Na 3 si dávejte největší pozor

Tmavší stěny i nábytek v hlubokých barvách působí velmi uklidňujícím dojmem. Přinášejí do interiéru pohodu a kus útulnosti. Důležité při jejich výběru je však predispozice vašeho domova. Nechcete, aby jste se najednou ocitli v prostoru, který je maličký a nedostatečně vzdušný. Tyto body byste si však měli promyslet pokud se rozhodnete pro takovou změnu.

  1. Proměřte si svůj interiér
    Svůj interiér tmavou barvou víte svázat, ale dodat jí i hloubku. Na nábytku může působit odvážně, na stěnách ji jen těžko vrátíte zpět. Právě proto si nejprve důkladně proměřte své bydlení. Pokud se chcete pustit do malování či tapetování stěn, vězte, že interiér se zmenší asi o polovičku. Může působit útulně, avšak místy deprimujícím dojmem. Ve velké pokoji jsou proto tmavé barvy vítány, menší prostory jejich odehnat.
  2. Zaměřte se na počet stěn
    Tmavé barvy se však nemusíte hned zaleknout. Snadno ní osvěžíte jednu či dvě stěny, aniž by pokoj působila stísněně. Rozhodujte se nasledovne- li stěny rovnoměrné a pokoj štvorcová- malujte vždy stěny u sebe. Pokud byste se totiž rozhodli pro výmalbu stěn, které stojí proti sobě, budete mít po čase pocit jako uvězněni v pasti. Vhodné je umístit tmavou barvu i na jednu stěnu. K ní pak můžete umisťovat nábytek a vytvářet tak barevný kontrast.
  3. Kde jsou v interiéru okna?
    Když toužíte po tmavých doplňcích, podlahách či nové koupelně v hlubších tónech, neváhejte si na úvod přeměřit rozložení oken vašem bytě či domě. Pokud dodávají do pokoje během slunečného dne dostatek světla, vězte, že pokoj bude iv tmavé verzi ještě jako tak prosvětlená. Pokud však nemáte v pokoji dostatek světla ani při jejím bílé verzi, s tmavou ji ošidíte io ten poslední paprsek záře. Dávejte proto pozor právě na přístup světla.

Related articles

Comments

Nejnovější články