Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Váza jako skvělý bytový doplněk: Oblíbený dekor rozzáří byt, myslete však na to, jaké květiny se k ní hodí

Vázy se zúženým vrchem pro milovníky pivoněk
Samozřejmě, nechceme tuto skupinu váz v žádném případě omezit pouze na pivoňky. Avšak ty jsou jedněmi z nejoblíbenějších ženských květů a ve váze se zúženým vrchem krásně vyniknou. Tak je to iv případě hortenzií či kytic z růží. Tvar přesýpacích hodin vytvoří vhodný stojan pro kytice- jejich spodek se rozloží v široké části a stonky, které jsou blízko u sebe nezačnou hnít.

Tvar přesýpacích hodin vytvoří vhodný stojan pro kytice- jejich spodek se rozloží v široké části a stonky, které jsou blízko u sebe nezačnou hnít

Jedinečné na všechny růže
Pokud jste milovnicí samostatně stojících růží, nic vás nepotěší tak jako jednoduchá váza úzkého stylu se zužujícím se hrdlem. Na vysoké růže je třeba mít právě kousek, který je dostatečně vysoký, ne ani tak široký. Právě tehdy v něm růže ukáže.

Koule pro vázané kytice
Vázy, které mají formu koule si najdou své místo v každém interiéru. Bez kytice vědí být okrasou, která potěší oko a hned zaujme. Jsou praktické hlavně na vázané kytice, které mají na svém vrcholku malé ale hustě položené květiny. Může se jednat o gerbery, tulipány ale io míchanou kytici s působivými listy.

Vázy ve tvaru cylindru
Vysoké vázy, které se nazývají také cylindrových jsou známé právě svým jednoduchým a elegantním tvarem. Květiny v nich by však měly být pořádně svázané, nejlépe uprostřed své stonky. Pouze tak máte totiž možnost vidět květiny ve váze pěkně stát. Důležitou podmínkou je v tomto případě i délka květu. Jeho stonek by měla být dlouhá jako váza a až potom by měl následovat květ.

Related articles

Comments

Nejnovější články