Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Chystáte se předělávat své hnízdo? Těchto 5 věcí vám zaručí pocit pohodlí a luxusu

Při rekonstrukci starého nebo přizpůsobování nového příbytku nejednou přemýšlíme, co všechno si dopřát, a na čem raději ušetřit. Ve spolupráci s ČSOB jsme pro vás připravili přehled věcí, do kterých se vyplatí investovat. Budou vás totiž provázet dlouhou dobu, nebo posunou úroveň vašeho bydlení o level nahoru.

Stěny jsou oblečením vašeho bydlení
Určitě jim proto třeba věnovat zvýšenou pozornost. Většinou se člověk omezí pouze na vymalování, případně jednu výraznou barevnou stěnu. Je však tolik věcí, které s nimi můžete udělat. Využít se dají různé tapety, dřevo, reliéfy, cihlové designy … Díky nim se zcela změní charakter místnosti či celého bytu. Stačí jen popřemýšlet a ideálně se také poradit s odborníkem. Taková úprava vyžaduje o něco více času a prostředků, ale uvidíte, že konečný výsledek bude stát za to.

Dřevěné parkety oteplí váš domov
V 60. letech letěly parkety, později gumové podlahy s koberci, až přišel laminát. Ten pro svou dostupnou cenu způsobil velkou revoluci iv Slovenské domácnostech. Od té doby však uběhly téměř dvě desetiletí, a životnost těchto podlah se pomalu končí. I vaše vypadá tak, že ty nejlepší léta má už dávno za sebou? Předtím než ji vyměníte za čerstvou laminátovou dvojče, zkuste zajít do obchodů s podlahovými řešeními. Jedna procházka naboso po dřevěných parketách vám dá více argumentů než deset článků o nich. Přírodní materiál, který lze obrušovat, zaručí pocit kvality a luxusu.
Rozzařte interiér
Bydlíte v bytě z největšího panelákového boomu ze 70. a 80. let? V tom případě se určitě vyplatí měnit i hliníkové rozvody, jejichž životnost se může chýlit ke konci. Jde o finančně náročnější operaci, která však nepochybně zvedne cenu vašeho obydlí, a tak si na ni můžete peníze i půjčit. A zejména, výměna rozvodů není jen technická nuda měnění kabelů ve zdi. Je to šance přizpůsobit si byt současnosti a změnit styl osvětlení pokojů. Různé bodové řešení či šetrnější LED žárovky dají vašemu bydlení zcela nový ráz. Zaměřte se na to, která část bytu či pokoje má mít intimnější charakter, a kterou chcete naopak prosvětlit.

Nábytek na míru
Jde nejen o designové, ale i praktické řešení, které se vyplatí využít například při rekonstrukci kuchyně, ale i jiných částí bytu. Většinou takto získáte více místa a nábytek si můžete navrhnout skutečně podle svých vlastních představ. Ušetříte tak čas v obchodech – ať už kamenných nebo internetových. Nezapomeňte při výběru firmy nebo mistra nejdříve získat reference. Snížíte tak riziko nespokojenosti s finálním výsledkem.

Když chybí peníze …
Některé z navrhovaných řešení vás vyjdou na tisíce eur, jde však o dobře investované peníze. Už jste se rozhodli pro rekonstrukci, ale chybí vám finance? Když nechcete dělat polovičaté řešení, sáhněte po výhodném úvěru na rekonstrukci od ČSOB Stavební spořitelny. Získat můžete až 35 000 eur, aniž byste museli založit nemovitost. Pokud by vám stačila io něco nižší částka, například 10 000 eur, je vhodný spotřební úvěr. Výhodou je, že ho vyřídíte rychle a s minimem potřebných dokladů. V každém případě pro vás ČSOB bude nejen zdrojem financí na přestavbu či koupi bytu, ale zároveň i vaším poradcem při hledání vhodného způsobu financování. Udělat krok k vysněnému bydlení s takovým partnerem se určitě vyplatí.

Related articles

Comments

Nejnovější články