Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Kvalita postele ovlivňuje vaše zdraví!

Na spánek se mnohdy zapomíná. Velice důležitá věc pro regeneraci a adekvátní odpočinek. Jenže i když nebudeme počítat různé pracovní povinnosti a stres v rodině, tak i na spánku jako takovém mnohdy lidé šetří.

Investuj do opravdu kvalitní postele

Postel pochopitelně dokáže ovlivnit výsledek našeho spánku naprosto zásadním způsobem. Nejde jen o konstrukci jako takovou, ale především o matrace. Také proto bychom měli všichni myslet na to, abychom spali na čistých a pravidelně vyměňovaných matracích.

Matrací jsou celé desítky typů a ty se lidí jak svými výhodami, tak i technologií výroby. Nejpopulárnější matrace z posledních let jsou například různé druhy chytré pěny, které dokáží vytvořit naprosto ideální oporu pro záda a udržet tě tak ve stabilní a zdravé pozici. Jenže mnohé z nich jsou opravdu drahé, a tak na nich lidé zkrátka šetří.

Náš tip: Milujete design a přejete si mít doma originální vlastnoručně dělané dekorace? Neumíte malovat? Nevadí! Pořiďte si pomocníka. Sada na malování podle čísel udělá umělce i z vás!

Jde to ale i levněji

To ale neplatí pro všechny. Mnohdy se totiž spousta párů odhodlá k ideálnímu řešení. Ke koupi samotných velice kvalitních matrací, které mohou nějakou dobu ležet na zemi. Pokud je nekoupí rovnou s konstrukcí postele, tak mohou investovat opravdu do vysoké kvality a mimo toho matracím ani zdaleka nevadí, že leží na zemi. Občas je jen musíš zvednout ze země a opřít třeba o stěnu, ať se provětrá prostor pod nimi.

Nezapomínej na povlečení a polštáře

Vedle toho ale nezapomínej na význam povlečení, polštářů a pokrývek. V zimě po nich chceme především to, aby nás dokázaly hřát. Tuto hlavní funkci většinou bez jakýchkoliv obtíží splní i levnější varianty. Ty dražší ale dokážou stabilizovat teplotu téměř za jakýchkoliv podmínek. Můžeš se tak dočkat ideálního spánku i v horkých letních dnech.

Related articles

Comments

Nejnovější články