Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Nejlepší tipy na bydlení od designérů hollywoodských domů: Tajemství spočívá v detailech

 1. Vyhněte se trendem, hledejte nadčasovost
  Tato interiérová designérka z Hollywoodu již navrhla interiéry hvězdám jako Jessica Alba, Kristin Bell či Antonio Banderas. Její hlavní pravidlo zní neřídit se aktuálními trendy. Ty vyprchají příliš rychle a vy přece nechcete měnit svůj interiér každý rok. Zaměřte se prvky, které byly moderní i před deseti lety a klidně byste si je zvolili i dnes. Podle Whitman mezi nestárnoucí kousky patří přírodní, čisté materiály, tedy dřevo a kámen. Nadčasovou investicí je také umění: zaměřte se na obrazy, vázy, sochy či rodinné fotografie v pěkném rámu.
 2. Pravidlo všech pravidel: prosvětlete pokoje
  Podle designéra Adama Rolston, který navrhl dům Meryl Streep, je největší chybou ve snaze rozjasnit místnosti přemalovat všechny stěny bíle. Není to nutné a můžete být i trochu kreativnější. Důležité je, aby v pokojích převažovaly světlé odstíny barev. Netřeba zapomenout ani na to, že nejen okna, ale i zrcadla jsou skvělým prostředkem pro prosvětlení. Investujte do kvalitních zrcadel s designovým rámem.
 3. V malé místnosti buďte důmyslní
  Podle designéra vám na to stačí dva malé triky. V první řadě je důležité při rozmisťování nábytku promyslet jeho funkčnost. Pokud máte malý jídelní prostor, namísto čtvercového stolu zvolte kulatý. Obrovský gauč v obývacím pokoji vyměňte za dvoumístnou pohovku a doplňte ji stylovými křesly či taburetkami, kterými můžete neustále hýbat a přesouvat je podle potřeby.
 4. Nebojte se černé
  Černá dodává interiérem hloubku, tajemnost a ve správné kombinaci s barevnými či zlatými doplňky nepůsobí vůbec depresivní či temně, naopak je velmi stylová a nadčasová. Jeff Andrews, designér interiéru Kendall Jenner, doporučuje začít byť malými doplňky: rámy obrazů, lampy či dekorace.

Related articles

Comments

Nejnovější články