Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Několik tipů, jak zařídit dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje můžete popustit uzdu vlastní kreativitě. Jak to ale udělat, aby dětský pokoj držel s rostoucím dítětem krok?

Správně rozvržený dětský pokoj pro školáka by měl být rozdělen do tří funkčních zón. Později nebude sloužit jen k dětským hrátkám a spaní, ale také ke studiu. Měli byste proto vytvořit nejen spací, ale také hrací část a studijní kout. Pomoci při rozdělení si můžete například multifunkčním nábytkem, který vám pomůže s rozložením zón i v malém dětském pokojíku. Vyvýšená postel může zároveň ukrývat úložné prostory, policové systémy umístěné na stěnu vytvoří efektní knihovničku.

Jaké zvolit barvy do dětského pokoje?

Křiklavé dětské barvy, pravděpodobně modrá pro chlapce a růžová pro dívku, se mohou pro kojence zdát skvělou volbou. Staršímu dítěti se však rychle omrzí a pro malého školáka již nebudou tím pravým. Pokud chcete, aby dětský pokoj rostl spolu se školákem, vsaďte na přírodní a tlumenější odstíny. Pokoj by měl působit uklidňujícím a uspořádaným dojmem, navíc by měl být dostatečně jasný a vzdušný. Oživit pokoj můžete barevnými dekoracemi, ty také snadněji vyměníte, než křiklavou výmalbu.

Jaký nábytek se hodí nejvíce?

Nákup nábytku se řadí mezi dlouhodobější investice, proto když zařizujete dětský pokoj, přistupujte k tomu s rozvahou. Tématický dětský nábytek sice vypadá krásně, ale dítě brzy omrzí. Proto vybírejte radši kvalitní a nadčasové kusy nábytku, které budou růst i s dítětem. užitečné jsou také úložné boxy, které využije jak batole, tak i teenager. Nejdůležitějším kusem nábytku bude postel. Na té byste si měli dát záležet speciálně a zaměřit se na kvalitní kusy nábytku, včetně matrace.

Zdůrazněte maličkosti

Pokud nábytek i výmalbu zvolíte nadčasovou a decentní, o to více si můžete vyhrát s dekoracemi. Ty navíc snadno můžete nahradit jinými, jakmile vaše dítě povyroste. Vsaďte na drobnosti, které jsou v daném období pro vaše dítě typické a respektujte osobnost dítěte. Děti většinou touží po tom, aby jejich ložnice odrážela všechno, co zrovna zbožňují a co je baví. To je také důvod, proč dekorace v dětských pokojích by měly prezentovat dětský svět.

Tip: Právě detaily jsou tím, co udělá z dětského pokojíku útulné místo. Jako doplňky jsou perfektní dekorační polštáře z lásky, ale také plecháčky se jménem, které vystavené na poličce jasně hlásají, kdo je hrdým obyvatelem pokojíku.

Slevový kód Knihy Dobrovský je oblíbenou možností jak ušetřit pří koupi

Related articles

Comments

Nejnovější články