Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Design pro klidnou mysl

Ačkoliv při vytváření relaxační místnosti neexistuje speciální seznam pravidel, můžete se nechat inspirovat následujícími možnostmi, ale co je nejdůležitější, využívejte pouze ty prvky, které máte rádi. Návod jak zvýšit pohodlí vašeho domova začíná hledáním správného nábytku, doplňků a barev.

Příroda je nejlepší inspirací
Většina z nás zažívá pocit klidu, když jsme v přírodě. Příroda je organicky relaxační a léčiva, takže do místnosti, ve které chcete načerpat energii, vneste jakékoli přírodní prvky, které upřednostňujete. Například dřevo jako základní přírodní materiál je hřejivé a příjemné. Zkuste barevnost tónovanou z přírodního dřeva a země, abyste získali domov inspirovaný lesem nebo barevnost naplaveného dřeva inspirovaného pláží.

Přidání elementů přírody do vaší domácnosti vás okamžitě uklidní a naplní rovnováhou. Váza řezaných květin, rostliny (zvažte vůni jasmínu), mísa plněná pískem a mušlemi nebo malá vodní fontána vám může pomoci přiblížit se k přírodě. Někdy vše, co potřebujeme na rozjasnění prostoru je přidat trochu přírodních doplňků a zeleně. Rostliny mění teplotu domácnosti a při pohledu na ně se cítíme dobře. Design svěžích zelených rohů zvýší dekor místnosti a naplní ji harmonickou energií.

Světlo jako součást designu
Bez slunečního světla může váš domov zdát pochmurný a tmavý, což nevyhnutelně ovlivní i vaši náladu. Na druhou stranu, přivítání přirozeného světla do vašeho domova nejen zvýrazní jeho krásné vlastnosti, ale i vás naplní pohoda. Měli byste tedy více odostrieť okna či odstranit hrubé závěsy, abyste maximalizovali zásah slunce do interiéru. V případě závěsů zvolte průhlednou tkaninu v odstínu, který rozptyluje světlo a kompenzuje tmavé nebo nepřirozeně osvětlené prostory.

Rovněž je možné využít zrcadla, které dokáží odrážet světlo v celém příbytku a dělat ho ještě jasnějším. Pokud v místnosti chybí přirozené světlo, je nutné zaměřit se na výběr správných svítidel. V závislosti na osobních preferencí můžete mít zájem o tlumené nebo jasné světlo. Ujistěte se, že máte možnost mít obě možnosti, protože vaše nálada se může měnit ze dne na den a podle toho si přizpůsobíte osvětlení. Nikdo se však necítí nejlépe pod bílým světlem zářivek. Proto navrhujeme pohrát se s příkonem a barvou žárovky a ujistit se, že vybrané svítidla jsou vybaveny stmívači. Doporučujeme žárovky spíše v teplejších než v chladnějších tónech.

Také barevná schémata v našich domovech mohou být překvapujícími prostředky na zlepšení nálady. Uklidňující prostor dosáhnete neutrální barevností a přírodními materiály. Měkké hnědé, béžové, jemné zelené a žluté odstíny vám mohou pomoci vytvořit stylový vzhled, který bude působit relaxačně. Příliš živé nebo vysoce kontrastní barvy snižují vibrace a nadměrně stimulují mysl a tělo. Nicméně, nejen po vizuální stránce jsme ovlivňováni. V příjemně provoněný domě se podněcují naše smysly. Pravidelně zapalujte svíčky s aromaterapií a brzy se dostaví výsledek.

Related articles

Comments

Nejnovější články