Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Šatník, o jakém sní každá žena

Police od spodu až nahoru plné bot, obrovská vestavěná skříň s oblečením a prostorné zrcadlo. O takovém šatníku sní mnohé a ty, kterým je taková šance umožněna, neváhají potenciál šatníku naplno využít.

Zatímco některé v něm ztrácejí přehled, jiné jsou takové detailistka, že si v šatníku oblečení ukládají i podle barev a sezón. Každá z nás má svůj vlastní způsob organizace, ale ani jedna by neměla zapomínat na několik praktických rad. Pokud se jimi budete řídit, získáte šatník, který bude spojením luxusu a elegance.

funkční prostor
Pokud mluvíme o šatníku, neměli bychom si pod ním představit skladiště doplňků a nespočet kup naházení oblečení. Šatník by měl být dostatečně praktický a přehledný. Vyhněte se také přehnanému kombinování, méně je někdy více a v tomto případě to obzvláště platí. Ať už půjde o šatní skříň, police nebo středový ostrůvek, mějte vše jednotné a laďte nábytek do jedné barevné tóniny. Šatník tak bude působit mnohem elegantnější. Regály, botníky, pojízdné věšáky, vysouvací šuplíky a úložné boxy. Využijte vše, co se vám hodí a přizpůsobte šatník vašim potřebám.

Zrcadlo je nezbytností
Kromě vestavěné skříně by mělo být součástí každého šatníku alespoň jedno zrcadlo. Čím větší, tím lepší. Neváhejte proto poohlédnout po takovém, co vám bude sahat od podlahy až po strop. Nejenže zrcadlo prostor prosvětlí, ale pokud váš šatník nevyniká příliš v rozměrech, pomocí zrcadla se vám i opticky zvětší.

Místo na zkrášlení
Využijte naplno prostory odděleného šatníku a kromě oblečení a doplňků nezapomeňte i na kosmetický stolek. Nejenže budete mít místo na odložení vašich toaletních potřeb, ale budete se moci v jedné místnosti jako obléci, tak i upravit si vizáž a nanést make-up. V neposlední řadě však nezapomínejte i na sezení a volte mezi čalouněnou židlí nebo elegantní taburetkou.

Smysl pro pořádek a organizaci
Ukládáte si trička do jedné kopy, kalhoty do druhé a podobný postup děláte iu ostatního oblečení? V tom případě máte smysl pro pořádek a ve vašem oblečení se perfektně orientujete. Pokud máte jasnou představu o tom, co si zrovna obléknete, tyto kousky nemusíte dlouho hledat. Podobně byste se měli řídit i při vašich doplňcích. Přehledně uspořádané kabelky, zvláště prostor na brýle či šuplík určený opaskem. Takovým detailním rozdělením doplňků získáte absolutní přehled a ušetříte při oblékání mnoho času a energie o které byste při dlouhém hledání daných věcí rozhodně přišli.

Related articles

Comments

Nejnovější články