Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Ovlivňuje náš život pouze postavení planet? V Japonsku věří i na krevní skupiny

Tradičně máme znamení zvěrokruhu spojeno hlavně s postavením Slunce v okamžiku narození. V Japonsku je na horoskopy však nahlíženo jinak.

Obyvatelé země vycházejícího slunce věří, že typy osobnosti jsou vázány na krevní skupinu. Podle nich umí právě tento aspekt ovlivnit život, práci i lásku. Otázka na krevní skupinu tu tak běžně může padnout při pracovním pohovoru, ale i na rande.

„Áčka“ jsou podle tohoto náhledu citliví perfekcionisté, lidé s krevní skupinou 0 mají být osobnosti zvědavé a zároveň velkorysé. Krevní skupinou AB jsou často vybaveni umělecky založení jedinci. Krevní skupina B sdružuje lidi, kteří jsou veselí, excentričtí individualisté.

Konkrétně v Japonsku pak převažují majitelé krevní skupiny A, kterých tady žije asi 40 %. Naopak nejméně lidí má krevní skupinu AB, jde o pouze asi 10 %.

Byť toto vnímání není v tuzemsku úplně zvykem, přesto nemůžeme říci, že by souvislost lidské povahy s krví byla našemu smýšlení zcela cizí. I my totiž o řadě lidí říkáme, že mají „horkou krev“, případně, že se v něm „vaří krev“.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech či o špercích? Mrkněte na náš blog.

Related articles

Comments

Nejnovější články