Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Retro osvětlení, které by vám záviděli i za první republiky

Patříte k lidem, kteří se rádi vrací k věcem, které jste používali nebo vídali, když jste byli malí? Anebo jste sice s tímto vybavením nepřišli osobně do kontaktu, ale i přesto vás fascinuje, jak jiné a dokonalé je v porovnání s dnešním moderním vybavením. Řeč je o retro osvětlení, které má své kouzlo a je esteticky velmi povedené. Špičková kvalita je díky moderním technologiím předem zaručena.

Retro žárovky vám vezmou dech

Naprosto jedinečné a kouzelné jsou kupříkladu retro žárovky. Model designové retro žárovky Edison T1 40W, petice E27 je podlouhlého tvaru s mnoha vlákny uvnitř. Jakmile se žárovka rozzáří, neponechá nikoho bez zájmu. Je jednoduchá, elegantní, čistá, přesto je naprosto okouzlující.

Podobně je na tom typ designové retro žárovky Edison T5 40W, patice E27. U této nejsou vlákna vedena svisle, ale napříč žárovkou. Při rozsvícení jakoby uvnitř žárovky vznikl malý stromeček. Dokonalost sama.

Nápadné textilní kabely

Nejen žárovkami můžete docílit retro vzhledu osvětlení. Dávné časy připomínají i kabely obalené textilií. V nabídce ampul.eu jsou kabely jednobarevné, dvou i tříbarevné, ale také pestrý duhový kabel, jež doslova hraje barvami.

Takovéto kabely bývaly např. u žehliček, ale také stolních lampiček nebo stojících lamp. Díky rozmanitosti barev můžete zvolit nenápadný typ, který si na první pohled lidé nevšimnou. O to víc je ale překvapí, jakmile jej spatří. A chcete-li pořádný kontrast, vsaďte třeba na kabel s duhovou textilií.

Retro osvětlení na jednom místě

Nejen žárovky a vodiče s textilním obalem najdete v e-shopu ampul.eu. Jsou tu i objímky, baldachýny, úchytky kabelů, průchodky či vypínače a zásuvky.

Retro styl vás určitě „dostane“, jen nahlédněte na zmiňované retro osvětlení, a uvidíte. Což takhle udělat si retro pracovnu?

Related articles

Comments

Nejnovější články