Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Jaké požadavky jsou kladeny na instalační krabice?

Instalační krabice jsou klíčovým prvkem každé elektroinstalace. Proto je důležité, aby fungovaly co nejlépe. V tomto článku vám je představíme.

Instalační krabice jsou naprosto unikátním výrobkem, bez kterého by se moderní stavebnictví vůbec neobešlo. Věděli jste ale, že napříč minulostí až do dnešních dní musí splňovat přísné požadavky? Pokud ne, tak se pohodlně usaďte a začtěte se do našeho článku.

Přísné požadavky

Tvrdé požadavky? Není se čemu divit. Instalační krabice musí být v co nejlepší formě, než se umístí přímo do zdi. Jejich role je pak naprosto klíčová. Chrání totiž obvody uvnitř zdi před jakýmkoliv poškozením především zvenčí. I díky jejich velikosti a unikátnímu vzhledu je navíc velice snadné takovou krabici ve zdi lokalizovat a opravit případné problémy, které by vznikly.

Co když si ale nikdo žádných problémů nevšimne? Pak by měla pasivně zasáhnout sama krabice instalační. I proto je vyrobena z kvalitního plastového materiálu, který dává dohromady dobrou konstrukci odolnou vůči ohni a žáru. V dnešní době sice požadavky tak přísné nejsou, ale ještě několik desítek let dozadu musely běžné instalační krabice splňovat přísné podmínky. A mezi ně patřila například nutnost odolávat žáru až o 100 stupních Celsia.

Pevná konstrukce

To ale platilo jen u některých instalačních krabic. Stejně jako v dnešní době, kde je na tomto poli jasným králem protipožární krabice. Ani ty instalační rozhodně nemají od českých norem a úřadů pokoj. Je totiž potřeba zajistit, aby se každá krabice dobře zavírala, ale už se samovolně neotvírala zpět. Musí být dobře těsnící a vyrobená z kvalitního materiálu.

Jestliže všechno toto požadujete od instalační krabice, tak není nic jednoduššího, než zamířit na eshop Kaiser-Krabice.cz a potřebnou krabici si objednat. Ceny jsou velice nízké, společně s příznivým poštovným. To znamená, že se k vám dostane vámi objednaný produkt velmi rychle a bez zbytečných průtahů na cestě k vám.

Related articles

Comments

Nejnovější články