Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Nechte se unášet krásou a klidem zahrady. Na dřinu můžete mít pomocníka!

Patříte také mezi ty, kteří si užívají pohled na prosperující zahradu plnou květů, šťavnatých rajčat i okurek? Nejlepším balzámem je pro vás vůně zahrady doslova okořeněná o provensálské bylinky a zjemněná mýdlovou vůní krásných růží? A samozřejmě je nejlepší, když si takový pocit můžete užívat doma i na chalupě. Má to jediný háček, pokud si neplatíte zahradníka, bude muset zvládnout péči, hlavně tu každodenní někdo jiný. A tím „někdo“ asi budete s největší pravděpodobností vy. S menší zahradou je to vlastně celkem snadné, ale na pořádné voňavé království plné šťavnatých plodů jen se zakousnout už vyžaduje více času a péče. Možná, i když svou zahradu jistě bezmezně milujete, byste ocenili pomoc při zalévání, která za vás dopraví vláhu všem rostlinám, a to i ve vzdálených koutech.

Stačí investovat do šikovného pomocníka a několika násobně vám to vrátí, protože ušetříte úsilí, čas, a hlavně svá záda. A zase opět pocítíte radost z krásné zahrady místo toho, aby vás každodenní zalévání obtěžovalo. A bude jen na vás, zda vodu povedete do postřikovače či pistole se kterou vytvoříte příjemný deštík uprostřed horkých dnů.

Vodu na všechna potřebná místa na zahradě rozvedete pomocí bateriového sudového čerpadla Kärcher BP 2.000-18 Barrel. Sud s vodou můžete mít klidně umístěn v místech bez elektřiny, protože tohle nové čerpadlo je poháněno 18 V Li-Ion baterií kompatibilní s 18 V Kärcher platformou, a není tudíž závislé na přívodu el. proudu. Při větší spotřebě vody pak jen jednoduše čerpadlo přendáte do dalšího sudu či nádrže a je vyřešeno. Průtok činní 2000 l za hodinu.  Přímo na čerpadlo pak můžete napojit hadici s postřikovačem a pohodlně zavlažovat.

Sudové čerpadlo lze umístit do jakéhokoli sudu, barelu nebo nadzemní nádrže díky jeho úzkému tělu a flexibilnímu uchycení. Navíc je zařízení opravdu lehké, takže je ideální i pro převoz na chalupu či častou manipulaci.  Pod průhledným krytem lze průběžně kontrolovat zbývající čas výdrže baterie. Jelikož dešťovka není vždy čirá, ale mohou do ní napadat nečistoty jako je mech, listí či řasy. Proto je čerpadlo vybaveno integrovaným předfiltrem zabraňujícím ucpání. Čerpadlo je navíc vybavenou i nadproudovou ochranou, takže při zablokování je chráněno proti poškození. A jeho baterii můžete využít do dalších 13 pomocníků Kärcher.

www.karcher.cz www.svetcisteni.cz

Related articles

Comments

Nejnovější články