Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Ochlazuje se! Takto ochráníte před mrazem oblíbené růže

S přibývajícím datem se stále více ochlazuje a v chladnějších částech Slovenska je nejvyšší čas na zazimování růží. Udělejte to takto a růže před mrazy zaručeně ochráníte.

Všechny nádherné odrůdy růží jsou naroubované na podnoži divoké růže. Právě proto při výsadbě dbejte na to, aby místo očkování bylo přibližně 5 cm pod zemí. I kdyby růže během zimy namrzla, stále jí pod zemí zůstanou „živé“ očka a je šance, že se růže na jaře probudí.

S přicházejícím zimou je třeba růže před mrazem ochránit. Termín může být v každé části Slovenska jiný. Sledujte proto předpověď počasí. Zazimování je třeba udělat dříve, než noční teploty dosáhnou -5 ° C. Přibližně je to od poloviny října (v chladnějších oblastech) až do konce listopadu, případně až do prosince v teplejších oblastech.

Na zazimování stromkových růží nepoužívejte plastové pytle ani igelit.
Jak správně zazimovat keříčková růže

Růže začněte zazimovávať tehdy, když se zastaví růst a opadávají listy. Na rostlinu nahrňte motykou nebo lopatkou kyprou a vlhkou zeminu z jejího bezprostředního okolí přibližně do výšky 15-20 cm. Pokud růže na podzim Vysazujete, nahrňte je hned po vysazení a vydatném zalití. Použít lze i dobře vyzrálý kompost, piliny či chvojí.

stromečkové růže

Při stromkových růžích je kmínek z divoké, a tedy odolné růže. Potřebné je chránit korunku včetně místa očkování. Korunku zabalte do bílé netkané textilie, do jutoviny nebo jiného prodyšného materiálu. V žádném případě nepoužívejte igelit, fólii či jiný neprodyšný materiál.

Popínavé růže

Popínavé růže můžete ohrnout podobně jako keříčková. Na zimu je však určitě neřežte. Udělejte tak až na jaře.

Related articles

Comments

Nejnovější články