Časopis plný rad a nápadů o bytovém designu je Magazín LIVING.

Konferenční stolky

Pokud zařizujete obývací pokoj, věnujte výběru konferenčního stolku pozornost. Neslouží pouze k dekoraci, ale má svou i velmi důležitou stránku. Používá se zejména k servírování pohoštění a odkládání menších věcí.

Tvar a velikost konferenčního stolku
Konferenční stolek patří k sedací soupravě jako patří židle ke stolu. Tvar a velikost vybíráme vždy podle sedací soupravy. Konferenční stolek by měl být ze sedací soupravy přístupný, ideálně bez nutnosti zvednutí se ze sedačky. Výška stolu by měla být přibližně stejně velká jako výška sedáku na sedačce. Tvar stolku přizpůsobte všem aspektům ve vaší domácnosti. Znamená to, že pokud máte malé, věčně pobíhající děti, nevolte stolek s ostrými rohy, ale stolek spíše kulatý nebo oválný. Pokud jste ve vaší rodině pouze dva, je možné vybrat stolek rozkládací, který se tak stane velmi praktickým kouskem nábytku.

Materiál konferenčního stolku
Ten volíme zpravidla podle ostatního nábytku, který se nachází v obývacím pokoji. Pokud je nábytek laděn například do dřeva, dáváme si pozor na správnou barvu a odstín povrchu. Vždy se soustředíme na celý interiér. Jako deska stolu může být použité sklo, dřevo i keramika. Při výběru materiálu bychom měli myslet na snadnou údržbu a na praktičnost. Například skleněné desky jsou sice nepřehlédnutelné, ale také jsou velmi křehké a nepraktické. Konstrukce stolu by měla být velmi pevná a bytelná. Pokud plánujete se stolkem často manipulovat, jistě se bude hodit konstrukce na kolečkách.

Shrnuto a podtrženo
Při výběru myslete sami za sebe a řiďte se svým instinktem. Přemýšlejte nad tím, jaký rozměr a tvar vybrat, aby vám a celé vaší rodině sloužil co nejlépe a co nejdéle.


Správný konferenční stolek je nedílnou součástí hezkého obývacího pokoje. Podívejte se na pestrou nabídku stolů do obývacího pokoje na Bevedo.cz


Related articles

Comments

Nejnovější články